הם המחקר שלך כולל מאגרי מידע? תרצה להיעזר בתחום מדע הנתונים? אנחנו יכולים לעזור!

ל- CIDR יש משימה בת שלושה חלקים, המקיפה את ההבטחה של מדעי הנתונים:
(1) קידום החדישות ביותר של מחקר ליבה במתודולוגיה של מדעי הנתונים, התומך בקהילת מחקר תוססת.
(2) חוקרים ברחבי האוניברסיטה עם כלים לרתום את עוצמת הנתונים. לקדם את הפצת המתודולוגיה של מדעי הנתונים במחקר מדעי באמצעות תוכניות הכשרה ותמיכה בפרויקטים, תוך שינוי כל התחומים והדיסציפלינות.
(3) קידום שיתופי פעולה בין מדעי הנתונים בין האוניברסיטה העברית, המגזר הציבורי והתעשייה לטובת החברה הישראלית.

הנה כמה מהדרכים באמצעותן נוכל לעזור:

תמיכה בפרויקטים: הקמנו מעבדת תמיכה במדעי הנתונים, שבה חברי הליבה של CIDR, יחד עם חוקר בכיר מפקחים על סטודנטים לתואר שני במשרה חלקית העובדים בשיתוף פעולה הדוק בפרויקטים בעלי מאגרי נתונים ברחבי האוניברסיטה (עיין בדף הפרויקטים שלנו לפרויקטים מומלצים). אם אתה מעוניין, אנא מלא את הטופס שלנו. חשוב: המטרה שלנו היא לא לפתור את הבעיה עבורך, אלא ללמד אותך (או מישהו מהקבוצה שלך) כיצד לפתור אותה. שים לב כי עליך למנות אדם שיעבוד איתנו בצמוד, רצוי מישהו שלמד שיעור תכנות בסיסי.

מימון: לאפשרויות המימון ותמיכה שאנו מציעים אנא ראו קולות קוראים

קורסים: אם אתה מלמד בקורס: אנו מציעים תמיכה בתמורה לפתיחת כיתות קיימות בפני סטודנטים ממחלקות אחרות. אם אתה סטודנט: עיין ברשימת הקורסים ב- HUJI. אם יש לך מעט מאוד (או אין) רקע, שקול להירשם לקורס MOOC שלנו (מקום מוגבל).

סדנאות: אנו מתכננים סדנאות קצרות בנושאים שונים של מדעי הנתונים, במיוחד כלים ושיטות. קהל היעד כולל גם סטודנטים וגם אנשי סגל מכל רחבי האוניברסיטה. הישארו מעודכנים וצפו באירועים שלנו!

הפריה חוץ־גופית: הערכת איכות עוברים לפני החזרתם לרחם – מעבדת בוקסבוים למכאנוביולוגיה תאית וביופיסיקה של תאי גזע וגרעינים

לפחות אחד מתוך 25 תינוקות בישראל הוא תינוק מבחנה, אך עדיין אין ברשותנו אמצעים מדויקים להערכת איכות העובר טרם השתלת הביצית המופרית ברחם. לכן, מקובל להשתיל מספר עוברים על מנת להגדיל את סיכויי לקליטת היריון מוצלח, אולם כתוצאה מכך גדל גם הסיכוי להריון מרובה עוברים. מטרת הפרויקט הנוכחי היא לצפות מראש לאילו עוברים הסיכוי הטוב ביותר להוביל להריון מוצלח עוד בטרם השתלתם ברחם, באמצעות ניתוח מאגר נתונים של למעלה מ-70,000 עוברים. למידע נוסף, המשיכו לקרוא כאן, או בקרו באתר מעבדת בוקסבוים ובמאגר Nanshe Database.

התנהגות שיחור מזון חברתית – מעבדת האקולוגיה של התנועה של פרופ' רן נתן

עטלף הפירות המצרי משחק תפקיד מפתח בהפצת זרעים של מגוון צמחים, לרבות מינים פולשניים. עטלפי פירות ידועים בתור מין חברתי ביותר, אולם דפוסי שיחור המזון שלהם נותרו עד היום בגדר תעלומה, וכך גם ההתנהגויות החברתיות הנלוות לאותם דפוסים. חוקרים מקווים לשנות את כל זה באמצעות שימוש במכשירים איתור-מיקום ממוזערים ברזולוציה גובהה, שהוצמדו לאוכלוסיית עטלפים גדולה (כמעט מושבה שלמה) לצורך איסוף נתונים מדויקים על הרגלי התעופה, ההפצה והניווט שלהם. ניתוח הנתונים בראי תורת הגרפים יאפשר, כך מאמינים החוקרים, לחשוף את הרשת החברתית הפועלת מאחורי ההתנהגות המסתורית של העטלפים ולהגיע לתובנות משמעותיות שלא היו נגישות עד כה. כדי לדעת עוד, המשיכו לקרוא או בקרו באתר המעבדה ל אקולוגיה של התנועה (אנגלית).

Read More